NLF / Info / Norgesmesterskap 2018

Norgesmesterskap 2018

Fallskjermhopping

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
9.-11.feb Innendørs kroppsflyging Voss kro Inger-Margrethe Bøe
fallskjermfrue@gmail.com
 
  VFS åpen  

 

Blue Pelican, Voss fsk

  FS 4 rekrutt  

 

FS2020, Tønsberg fsk
  FS 4 Åpen  

 

Slow flow, Tønsberg fsk
  D2W     Gjennomføres under veko 18
  FF rekrutt     Ikke gjennomført
  Solo freestyle     Amalie Hegland Lauritzen, Voss kro

31.jul - 3. aug

Canopy Piloting (CP)  Stockholm fsk    
  Hastighet     Jan Einar Soltvedt Lesja FSK 
  Presisjon     Øivind Krageboen Grenland FSK 
  Distanse     Øivind Krageboen Grenland FSK 
  Sammenlagt     Jan Einar Soltvedt Lesja FSK 
         
7.-11. aug Ordinært  Voss fsk Vibeke Valle
vibeke.valle@matglede.no
 
  FS 4 åpen (AAA)     X3M Pelican Tønsberg FSK
Kjetil Nordin, Derek Nordlund Broughton, Yngve Haugom, Ulrik Høgsberg 
  FS 4 Rekrutt (A)     FS2020 Testo Tønsberg FSK
Truls Piiksi Røraas, Øyvind Nyberg, Julian Frayne, Arthur Cideron og Kjell Øyen (video)
  FS 8     Blokktett Tønsberg FSK
Derek Norlund Broughton, Sondre A Tømmervold, Yngve Haugom, Geir Meyer, Lena Meyer, Kristoffersen, Ulrik Høgsberg og Kjetil Nordin.
  FF åpen     ZION Voss fallskjermklubb
Anna Moxnes, Petter Stenvold og Andreas Mosling
  FF rekrutt     ROFL Oslo FSK
​Rolf Didrik Hexeberg og Nicolai Kvinge
  VFS open     Blue Pelican
Andreas Hemli, Derek Broughton, Sondre Tømmervold, Ulrik Høgsberg og Dennis Barstad
  FF nybegynner 2 manns  

 

 
  Wing suit Performance     Espen Fadnes Voss fallskjermklubb

Hanggliding og paragliding (Kongepokal er satt opp i 2018)

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
23-30/6 HG Vågå/Sportwing HPK Olav Opsanger Olav Opsanger
26/8-2/9 PG Krushevo, Macedonia/KKPGXC Goran Dimiskovksi Rolf Dale, Åpen klasse, Bergen HPK
Gunnar Sæbu, Sportsklasse, Oslo PK
Mari-Anne Aanes, Kvinneklasse, Bergen HPK

Mikroflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
Luftsportsuka, juni 2018 Mikro

Starmoen/Elverum

Pål Vindfallet / Elverum flyklubb Per T. Høyland (Jæren MFK) og Håkon Fosso (Hardanger MFK)  

Modellflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
16.- 18. august
(NM-uka)
F3A Bore/Forus RC klubb Øystein Helvik Høiland, oystein-1985@hotmail.com Ola Fremming, Tønsberg MFK
30.8-1.9 F3F Bodø MFK Bjørn Tore Hagen Bjørn Tore Hagen, Bodø MFK
15-16.9 F3J Cirrus RCFK Spydeberg Arild Langseid Jo Grini (senior) Valdres FK/Modell
Matias Thommesen (Junior) MFK Vingen
Lag: Stig Magne Olsen, Jo Grini og Jonar Langseid
3.  februar F1B Mjøsa, Skedsmo MFK Atle Klungrehaug Dag. E. Larsen
4. februar F1A Mjøsa, Ørnen MFK Vegar Nereng Atle Klungrehaug, Skedsmo MFK
18. - 19. august F3K Sørlandets RC klubb André Andersen Per Morten Løvsland, Gullknapp MFK
8. - 9. september F4C og F4H Evje/Agder MFK Sverre Moen, sve-norv@online.no F4C: Per Iversen, Bærum MFK
F4H: Pål Lindén Anthonisen, Tønsberg MFK
19. august F2B Hvam/Skedsmo MFK Clamer Meltzer, clamer.meltzer@ntebb.no Clamer Meltzer, Stjørdal MFK
1. - 2- september F3C Starmoen/Oslo Modellhelikopterklubb Jan Thore Lygren, jtlygren@bkkfiber.no Lars Aage Olsen, Bergen MFK
  F3P Ikke oppsatt NM i år    
16.- 18. august
(NM-uka)
F3U Droneracing Stavanger/Drammen FPV Racingklubb  Henrik Sandaker Palm, henrik@sandakerpalm.no Erik Holden, Trondheim droneklubb

Motorflyging

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
12.mai Presisjon Geiteryggen/Grenland Flyklubb Kurt Norevik Jorge Dalsbø, Volda/Ørsta flyklubb
6. - 9. september ACN Norway/NLF Gullknapp Thomas Berg  

Seilflyging (Kongepokal i 2018)

Periode Gren/klasse Sted/Arrangør Stevneleder Norgesmester
19. - 27. mai Strekkflyging Starmoen Steinar Øksenholt steinar.oksenholt@nlf.no Per Morten Løvsland, Sandefjord Seilflyklubb
8. - 9. september Akro Klanten / HFK Kåre Weeg Kansellert

Tidligere års Norgesmesterskap